Історія закладу освіти

Віхи становлення

У кінці XIX століття через дорогу від церкви (на місці теперішніх пришкільних ділянок) стояла старенька хата - це була школа. Замість парт - столи й ослони. Тут навчалося всього до 10 учнів – це були діти тих , хто міг заплатити два пуди зерна в місяць. Дітей навчав дяк.

На початку 1900 х років (1902 –1904 рр.) тут же побудовано нове глиняне приміщення. Це була церковно – приходська двокласова школа з 4 кімнатами. Вона належала церкві, якою відав священик Чуприковський.

Зранку він приходив у школу і проводив молитву „ Достойно єсть”.

Вже в перші роки після 1917 року в селі відкрилася чотирьохрічна школа , яка існувала до 1927 року. У ній стали навчатися діти всіх селян. У 1928 році її реорганізовано у семирічку.

Директором школи був Александрович Андрон Васильович .

У 1934 році була розібрана панська церква, із цегли якої і розпочалося будівництво нового приміщення школи.

У 1936 році будівництво остаточно завершилось. І на горбочку, вище шкільних ділянок , появилась нова Хижнянська школа. , яка перейшла в ранг середніх . Ця школа для учнів - ніби рай. Світлі , просторі класи , дубові парти , широкі коридори.

У 1941 році в ній видали атестати про середню освіту першим її випускникам. Але життя школи перервала війна, у приміщенні розмістився німецький госпіталь.

Після війни школа працювала в піднесеному ритмі . Недаремно її називали «Хижнянською академією» , кузнею кадрів, тому що з педколективу виходили завідуючі райво, аспіранти, доценти, інспектори різних установ.

Завдяки натхненній праці вчителів та сили учнівського колективу слава школи гриміла на всю область.

Кiлькiсть переглядiв: 390

Коментарi